Witaj na stronie HIPOKAMP
Pracownia Edukacyjno - Terapeutyczna

PRACOWNIA EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNA  „HIPOKAMP” powstała z potrzeby pomagania dzieciom i młodzieży w realizowaniu osiągnięć społecznych i edukacyjnych.

Młody człowiek potrzebuje wsparcia w procesie rozwoju zarówno emocjonalnym jak i intelektualnym. Wychodząc zatem na przeciw trudnościom z jakimi napotyka się młody człowiek na początku swojego życia, oferujemy zajęcia edukacyjno-terapeutyczne oparte na wspomaganiu rozwoju oraz nauce umiejętności komunikowania się z otoczeniem.

Nasze zajęcia są oparte na programach TUS oraz metodach rozwojowych takich jak: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, elementy Integracji Sensorycznej, elementy Metody Montessori oraz na ogromnej dawce akceptacji drugiej osoby.

Prowadzący zajęcia

mgr Agnieszka Kluczyk

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Pedagogiczny na kierunku Pedagogika w zakresie Edukacja Początkowa z Reedukacją. Dyplom uzyskała w 2003r. Obecnie studiuje w Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University, kierunek: Studia podyplomowe, specjalność: edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od 2000 do 2018 roku pracowała jako nauczyciel Edukacji Początkowej oraz reedukator w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum. Od 2018r. pracuje w Niepublicznym Przedszkolu „Świat Montessori” na stanowisku pedagoga specjalnego oraz nauczyciela wspomagającego.

Praca nauczyciela wychowawcy oraz nauczyciela terapeuty zawsze przysparzała mi wiele satysfakcji oraz nowych doświadczeń. Wraz z rozwojem cywilizacji pojawiają się nowe trudności u uczniów, które wymagają ode mnie poszerzania wiedzy i nabycia nowych umiejętności. Zaangażowana w pracę nauczyciela terapeuty, z doświadczeniem w branży edukacyjnej. Dzięki umiejętnościom interpersonalnym dobrze sprawdzam się w obszarze pedagogiczno-terapeutycznym. Wiem jak funkcjonować w zespole, by razem osiągnąć zamierzone cele.

Prywatnie mama piątki dzieci. Prowadzi blog na portalu Facebook „Mama w Stajni”. Uwielbia rodzinne żeglowanie po morzach ciepłych i zimnych. Nałogowo czyta książki lub śpiewa. Najczęściej można ją spotkać w kuchni przy smażeniu naleśników.